شارژ گوشی اندرویدی به صورت وایرلس (wireless charger)

چکیده این مطلب: منتشر شده در تاریخ: ۹۶/۰۹/۲۰

آیا شما هم جزء افرادی هستید که هر شب گوشی خود را شارژ می کنید تا در طول روز با مشکل کمبود شارژ مواجه نشوید؟ در اینجا شما را با فناوری جدیدی آشنا می کنیم که خیلی بهتر است…

www.JavanehTeam.ir/?p=2071

فناوری شارژرهای بی سیمی که اکثرا در گوشی های اندرویدی استفاده می شوند Qi نام دارد. شما می توانید در اینترنت یا نمایندگی های مجاز لیستی از گوشی هایی را که با این شارژرها سازگار هستند را مشاهده کنید. اینکه گوشی شما از چه نوع استاندارد و چه نوع شارژر بی سیمی را پشتیبانی می کند را می توانید از نمایندگی های مجاز شرکت های مربوط به گوشی تان بپرسید تا شما را بصورت تخصصی تری راهنمایی کنند.

چه نوع شارژر بی سیمی را انتخاب کنم؟

شارژرهای بی سیم در شکل ها اندازه ها و طرح های متنوعی وجود دارند از شارژری که به خروجی دیوار وصل می شود تا شکل حصیر مانندی که با یک خروجی usb کار می کند شارژرهایی بی سیم هستند با کلیه امکانات مورد نیاز.

اینکه شما چقدر بودجه برای اینکار خرج می کنید و یا چه نوع طرحی را دوست دارید مهم نیست چیزی که مهم است این است که دستگاهی که خریداری می کنید باید توانایی جوابگویی به نیاز و تقاضای شما را داشته باشد. اولین مکانی که قابل اعتماد است و شما باید خریدتان را از آنجا شروع کنید سازندگان گوشی های مربوطه هستند شما در آنجا می توانید نسبت به شخص سوم (بازار) دستگاهی با کیفیت بالا و درعین حال با هزینه کم را تهیه کنید.

فقط مطمئن باشید دستگاهی که خریداری می کنید حتما با گوشی تان سازگاری کامل داشته باشد. بعضی گوشی ها فقط با استاندارد Qi سازگاری دارند در حالی که برخی گوشی های دیگر با استاندارد PMA سازگاری دارند البته گوشی هایی مانند S6 با هر دو استاندارد سازگاری کامل دارند.

استاندارد Qi با طول موج ۱۰۰ تا ۲۵۰ کیلوهرتز و استاندارد PMA با طول موج ۲۷۷ تا ۳۵۷ کار میکند.

شارژ کردن تلفن

زمانی که شما یک دستگاه شارژر بی سیم خریداری می کنید تمام کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه خود را به یک منبع تغذیه برق وصل کرده و گوشی خود را بر روی پایه دستگاه قرار دهید تا گوشی تان شروع به شارژ شدن کند. سطح باتری باید بعد از چند لحظه بالا برود و تغییر کند هیچ تنظیمات و پیکربندی خاصی برای اتصال وجود ندارد زمانی که گوشی را روی پایه دستگاه قرار می دهید باید پیغام مبنی بر شروع شارژ باتری را مشاهده کنید چنانچه این پیغام را مشاهده کردید دال بر کارکرد صحیح و ارتباط درست بین گوشی و دستگاه است.

اگرچه ممکن است شارژر بی سیم wireless charger نسبت به شارژرهای استاندارد (شارژرهای کابلی) کمی کندتر عمل شارژ شدن را انجام دهد اما آن بسیار راحت تر است. محاسبه شده است که شارژرهای بی سیم ۲۰% دیرتر از شارژرهای عادی گوشی را شارژ می کنند البته سامسونگ ادعا می کند که شارژرهای بی سیم با سرعت بالا را برای گوشی هایی مانند S6 Edge plus و Note 5 را عرضه کرده است.

اگر گوشی تان را خاموش و سپس روی دستگاه شارژ بی سیم قرار دهید زودتر شارژ می شود.

مزایای شارژرهای بی سیم:

بهترین قسمت از شارژرهای بی سیم این است که شما نیاز ندارید که گوشی تان را به برق متصل و یا جدا کنید بلکه آن را روی پایه شارژر بی سیم قرار داده و آن را رها می کنید.

اگر شما یک پایه شارژ بی سیم داشته باشید می توانید آن را روی میز قرار دهید و در حالی که با کامپیوترتان کار می کنید گوشی تان را نیز شارژ کنید بنابراین پیغام ها و اطلاعات جدید روی گوشی را به راحتی دریافت کرده و مشاهده می کنید همچنین پد شارژ گوشی شما را از هر گونه ضربه و خط خوردگی روی میز محافظت می کند.

شارژرهای بی سیم همچنین به جلوگیری از خراب شدن کابل شارژ و پورت آن همچنین پورت شارژ گوشی تان کمک شایانی می کنند.

دیگر از دست مزاحمان خود در مکان های عمومی خلاص شوید!

شرکت اپل shazam را با قیمت ۴۰۰ میلیون دلار تصاحب کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *