۱۳ راهکار برای جذب کاربر بیشتر

چکیده این مطلب: منتشر شده در تاریخ: ۹۶/۱۲/۲۰

همه شما می دانید که امروزه تولید محتوا مهمترین عامل موفقیت در برندینگ و افزایش سئو است.به همین علت امروزه بسیاری از شرکت ها به فکر ایجاد بخش های تخصصی در سایت شرکت افتاده اند.

نکته مهم دیگر ایجاد تولید محتوا و داشتن تعادل بین انواع محتوا است. این تعادل یعنی اینکه محتوا با استراتژی خاصی و به تناسب تولید شود و همچنین بهتر است به دنبال تولید نوعی محتوا جدیدی باشید که دیگران کمتر به سراغ آنها رفته اند و قبلا آن را تست نکرده اید

www.JavanehTeam.ir/?p=2608

انواع محتوا چیست؟

همه شما می دانید که امروزه تولید محتوا مهمترین عامل موفقیت در برندینگ و افزایش سئو است.به همین علت امروزه بسیاری از شرکت ها به فکر ایجاد بخش های تخصصی در سایت شرکت افتاده اند.

نکته مهم دیگر ایجاد تولید محتوا و داشتن تعادل بین انواع محتوا است. این تعادل یعنی اینکه محتوا با استراتژی خاصی و به تناسب تولید شود و همچنین بهتر است به دنبال تولید نوعی محتوا جدیدی باشید که دیگران کمتر به سراغ آنها رفته اند و قبلا آن را تست نکرده اید

هر یک از این فعالیت ها بر سئوی کلی سایت موثر بوده ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که.

نگهداری عمومی سایت همواره از مواردی است که باید همیشه مورد بررسی قرار بگیرد.

۱٫ GIFهای متحرک

ازگیف های متحرک در چت ها دوستانه استفاده فراوان میشود تا امروز به کار بردن گیف ها در اینترنت خیلی رایج نبوده ولی اخیرا پلتفرم های بلاگ نویسی مانند تامبلر از گیف های متحرک به عنوان یک عنصر در تولید محتوا استفاده کرده. امروزه استفاده کردن از گیف های متحرک در صفحات وب به عنوان محتوا استفاده می شود و استفاده آن در سایت مخصوصا صفحه فرود باعث افزایش جذابیت محتوا می شود.

۲٫ کمیک / کاریکاتور

کمیک و کاریکاتورها از دیگر انواع محتوا هستند که می توان برای افزایش جذابیت و رتبه وب سایت از آنها استفاده کرد. ویژگی که کمیک و کاریکاتورها دارند این است که به راحتی می توانند نوع صنعت یا کسب وکار را بازگو کنند و همچنین بسته به شرایط و اتفاقات روزی که در جهان می افتاد، برای هرکدام یک کاریکاتور ایجاد کرد.

۳٫ محتوای بصری

محتوای بصری را نباید با اینفوگرافیک اشتباه گرفت. محتوای بصری یکی دیگر از انواع محتوا است که در بازاریابی اینترنتی از آن استفاده می شود و از آن به عنوان راهی برای ساده تر بیان کردن مفاهیم پیچیده که ارائه آن ها به صورت متنی سخت است، استفاده می شود.

در دنیای اینرنت از این نوع محتوا، در بلاگ ها، شبکه های اجتماعی، کتاب های الکترونیکی و غیره استفاده می شود.

۴٫ محتوای چالشی

استفاده از محتوای چالش برانگیز به راحتی می تواند باعث افزایش ترافیک سایت، کامنت ها و دریافت لینک شود. از آنجا که مناظره ها یکی از چالش های بین کاربران میباشد میتوان از آن به عنوان محتوای سایت استفاده کرد.

۵٫ ویدئو های زنده

یکی از انواع محتوایی که جدیدا به شبکه های اجتماعی اضافه شده است و البته از قبل هم در سایت ها به کار می بردند، ایجاد ویدئوها از وقایع و رخدادها است. این ویدئو ها می تواند شامل رویداد ورزشی، معرفی محصولات و تست آن به صورت زنده و غیره باشد. باید به این نکته توجه کرد که هیچ چیزی مانند ویدئو نمی تواند توجه کاربران را جلب کند.

۶٫ نوشتن در توییتر

توییتر یکی از شبکه های اجتماعی است که در آن می توان محتوای کوتاه تولید کرد. محتوایی که در آن قرار داده می شود باید کوتاه و جذاب باشد از این رو به یکی از محبوب ترین شبکه ها بین افراد در جهان شده است.

۷٫ اطلاعات رخدادها

نمی توان برهر رخداد یا اتفاقی که در شرکت یا سازمان می افتد، یک سایت جداگانه طراحی کرد یا یک صفحه بلاگ درآن مورد نوشت زیرا صفحات بلاگ ممکن است که خوانده نشوند. ولی نکته مهم تر از آن، نوع نوشتن رویدادها و خبرها به شیوه تخصصی است و بهتر است که از یک تیم مجزا و تخصصی خبری برای این مساله استفاده کنید.

۸٫ اینوگرافیک

از اینفوگرافیک برای نمایش اطلاعات به صورت فرآیندی استفاده می شود که هر نوع موضوعی را می توان با اینوگرافیک و به ترتیب مراحل به تصویر کشید. اینفوگرافیک شبیه محتوای بصری است و استفاده اصلی آن در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا پینترست است.

۹٫ الگوهای تصویری

الگو های تصویری یکی از انواع محتوا است که شدیدا بر استفاده از آن توصیه می شود. در این نوع محتوا شما سعی میکنید که خود و کسب وکارتان را در اینترنت معرفی و شناسایی نمایید و یکی از بهترین ابزارها در بازاریابی اینترنتی است و به غیر از آن می توان از آن برای فان و سرگرمی استفاده شود.

۱۰٫ موزیک ویدئو

اگر بتوانید یک موزیک ویدئویی را تولید کنید، می توان گفت که به راحتی می توانید کاربران بیشتری را به سمت سایت خود جذب کرده و ترافیک سایت خود را افزایش دهید.البته ساختن موزیک ویدئو در توان دانش هر کسی نیست و نیازمند یک فرد باتجربه برای درست کردن آن است ولی موزیک ویدئو، نسبت به سایر محتوا عکسی و متنی بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند و از این رو به برندسازی سایت شما کمک بسیاری خواهد کرد.

۱۱٫ اطلاعات و داده اورجینال

اطلاعات اورجینال یعنی داده هایی که توسط خود شرکت تولید شود و بیشتر شامل خبرهای به روز در حوزه کاری مربوطه است و استفاده از آن می تواند سایت شما را به یک منبع اطلاعاتی بین کاربران تبدیل کند .

۱۲٫ پادکست

پادکست از انواع محتوا است که به صورت صوتی و ویدئویی می باشد. از این نوع محتوا بیشتر افرادی که در حال مسافرت هستند و قصد دارند مطالب را به شیوه صوتی گوش کنند، استفاده می کنند.

۱۳٫ نمایش اسلایدی

نوع نمایش اسلایدی به این صورت است که نکته یا بخشی از مصاحبه، مراسم و غیره در یک اسلاید نمایش داده می شود.

این مقاله برگرفته از وب سایت اسکیل ما می باشد.

۶ دلیل تخصیص بودجه در تبلیغات اینترنتی

اشتباهات رایج و نکات مهم در طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *