دسترسی کودکان محروم به اینترنت با کامپیوترهای بازیافتی

چکیده این مطلب: منتشر شده در تاریخ: ۹۶/۰۹/۲۲

با تولید رایانه‌ های تولیدشده با استفاده از زباله های الکترونیک برخی کودکان محروم توانستند برای اولین بار به اینترنت دسترسی پیدا کنند.

www.JavanehTeam.ir/?p=2123

به نقل از یاهونیوز، رایانه های یادشده که در کشور چاد و با همکاری برخی نهادهای محلی در این کشور تولید شده اند و یونیسف نیز در تولید آنها همکاری داشته است.

علیرغم گسترش دسترسی به اینترنت در بسیاری از نقاط جهان، هنوز ۳۴۶ میلیون نفر از جوانان جهان به هیچ وجه به اینترنت دسترسی ندارند. بر اساس گزارش جدید یونیسف فناوری دیجیتال فرصتی برای توانمندسازی جوانان است و لذا باید برای گسترش دسترسی به اینترنت در سطح جهان تلاش شود.

رایانه هایی که به این شکل تولید شده اند ظاهر چندان جالبی ندارند و در درون بشکه های بزرگ پلاستیکی جاسازی شده اند. اما دسترسی اولیه به اینترنت را ممکن می کنند. در درون این بشکه های آبی رنگ که به عنوان قاب یا کیس رایانه عمل می کند، قطعات سخت افزاری مختلفی جاسازی شده است.

این رایانه ها در اولین گام در اختیار ۱۰ کودک ساکن در اردوگاه های آوارگان در چاد قرار گرفته و با تولید تعداد بیشتری از آنها نوجوانان و جوانان بیشتری شانس دسترسی به اینترنت را خواهند داشت.

پاول دوروف: تلگرام ۴۰ میلیون کاربر ایرانی دارد و هرگز آن را نمیفروشم

ریزه کاری در طراحی جلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *