درج اتوماتیک عنوان فصل در سرصفحه (word)

چکیده این مطلب:منتشر شده در تاریخ: ۹۶/۰۹/۲۹

ممکن است کتابی که در حال صفحه آرایی آن هستید، از چندین فصل و قسمت تشکیل شده باشد و سفارش دهنده از شما بخواهد تا این عناوین در سرصفحه هر قسمت بیایند.

www.JavanehTeam.ir/?p=2291
Please wait...

برای این که عنوان هر بخش یا قسمت را بخواهید به طور مستقل در بالای صفحات هر فصل بیاورید، معمولاً از روش ایجاد سشن (section) جدید و درج آن عنوان در سرصفحه و تکرار این فرآیند برای همه قسمت های کتاب استفاده می شود.
اما این روش برای کتابهایی که تعداد بخش های آن ها زیاد است و یا کتابهایی که امکان تغییر عنوان فصل دارند، بسیار سخت و زمان بر است.

و اما این روش…

در این روش ابتدا به عناوین فصول استایل خاصی (مثلاً heading1) بدهید.
(بافشردن کلیدهای alt+ctrl+1 و یا انتخاب از منوی style)

پس انتخاب همه عناوینی که قصد دارید در سرصفحه آورده شود، به عنوان یک استایل خاص، نوبت این می رسد که به طور اتوماتیک مطالب این استایل را فراخوانی و در سرصفحه نمایش دهید.
برای این کار وارد تنظیمات سرصفحه و پاصفحه (header and footer) شوید. Insert>Header>Blank

حالا نوبت به درج متن از استایلی که تعریف کردید می رسد. Insert>Quick parts>Fields

با باز شدن پنجره انتخاب نوع و متغیر فیلد (Field) ابتدا گزینه Styleref را انتخاب و از منوی مقابل استایلی که برای تیتر در نظر گرفته بودید را انتخاب کنید و روی دکمه OK کلیک کنید تا درج محتوا از این استایل به صورت اتوماتیک انجام شود.

و این هم نتیجه نهایی بعد از زدن دکمه OK:

و این عنوان تا وقتی به متن دیگری با این استایل (در اینجا Heading 1) نرسید، در بالای تمام صفحات قرار خواهد داشت و برای تیتر بعدی به طور اتوماتیک تغییر خواهد کرد و نیازی به ایجاد سشن و فصل بندی دیگر نیست…

آشنایی با قطع و اندازه های کتاب

ترفندهای کاربردی مایکروسافت آفیس ورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *