۱۰ عنصر مهم طراحی مجله

چکیده این مطلب: منتشر شده در تاریخ: ۹۹/۰۱/۱۲

چندین عنصر مهم در یک طرح مجله وجود دارد ، از جمله عناوین ، تصویر ، عنوان تصویر ، سر در حال اجرا ، خط باریک ، زیرانداز ، کپی بدن و غیره. در اینجا ، ما به ده عنصر مهم یک طرح مجله می پردازیم.

www.JavanehTeam.ir/?p=3502

چندین عنصر مهم در یک طرح مجله وجود دارد ، از جمله عناوین ، تصویر ، عنوان تصویر ، سر در حال اجرا ، خط باریک ، زیرانداز ، کپی بدن و غیره. در اینجا ، ما به ده عنصر مهم یک طرح مجله می پردازیم.

عنوان

این مهمترین عنصر طراحی طرح مجله است. این می تواند در اندازه های مختلف باشد ، اما باید در سایز بزرگتر از سایر عناصر متن موجود در صفحه تنظیم شود. یک عنوان باید جالب باشد ، معنادار و به اندازه کافی قانع کننده باشد زیرا شانس خواندن مقاله را افزایش می دهد.

پاراگراف مقدماتی

همچنین به عنوان “مقدمه” “لگد زدن” ، “عرشه” یا “ایستاده اول” شناخته می شود ، یک بند مقدماتی اصلی ترین مطالب است که خواننده را با مقاله ای آشنا می کند. آنچه را که عنوانی در انجام آن موفق شده است – جلب توجه یک خواننده را به پیش می برد. این یک خواننده را به مقاله اصلی متصل می کند و سفر یک خواننده را در میانه مقاله پیش می برد.

این لحن مقاله را برای خواننده تنظیم می کند و بعضی اوقات ، به طور خلاصه کل مقاله را نیز بیان می کند. از نظر اندازه فونت باید از اندازه فونت عنوان یک مقاله کوچکتر باشد. اما ، باید کمی بزرگتر یا حداقل کمی جسورانه تر از بقیه مقاله باشد.

متن / بدن / کپی بدن

این بخش طولانی تر و مفصل تر از یک مقاله مجله است که با بند مقدماتی عنوان / عنوان یک مقاله مقایسه می شود. یک کپی از بدن که به خوبی نوشته شده است ، خواننده را در بیشتر قسمت ها ، به طور کلی تا پایان مقاله ، درگیر مقاله می کند.

وقتی کسی شروع به طراحی الگوی طرح مجله کرد ، باید با طراحی نسخه بدنه مقاله شروع شود ، زیرا این مکان حداکثر فضای را در اختیار دارد و در چندین پاراگراف قرار می گیرد. مهم است که حاشیه های مناسبی را از نظر ستون ها و ردیف ها برای بهبود خوانایی تنظیم کنید. نکته کلیدی که باید در اینجا به آن توجه داشت این است که شما باید با طول نسخه کپی بدن برای کلیه مقالات موجود در مجله سازگار باشید.

بیلین

این مهم است که شما شخص و تیمی را که در مقاله ای کار کرده است ، بدانید. معمولاً نام نویسنده تحت عنوان مقاله نوشته می شود ، که به عنوان آن نیز شناخته می شود. می توان آن را با همان اندازه قلم نوشت که همان نمونه بدنه است.

زیر عنوان / زیرنویس

اینها برای شکسته شدن مقاله به بخش ها یا محفظه های مختلف استفاده می شود و نشان می دهد که مجموعه بعدی پاراگراف ها در مورد چه مواردی صحبت خواهند کرد. می توان آن را با همان فونت که در آن کپی بدن نوشته شده است نوشت ، اما باید همزمان از کپی بدن جدا شود. از این رو ، می توانید آن را “جسورانه” نگه دارید تا به نظر برسد به عنوان یک مینی یا عنوان. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که شما نباید زیر مقاله ها را در زیر تصویر یا نقل قول در یک مقاله قرار دهید.

نقل قول ها را بکشید

این موارد معمولاً ابعادی متفاوت از مقاله در یک مجله ایجاد می کنند و باعث می شوند جالب تر به نظر برسند. در انتقال داستان خود به خواننده کمک می کند و در صورت همراهی با تصاویر ، قدرتمند می شود. شما هم می توانید از قسمتی از کپی بدن یک کلمه به نقل قول داشته باشید ، یا شاید بتوانید چند نکته از کپی بدن را با کلمات مختلف خلاصه کنید و آنها را به عنوان نقل قول یا گزیده ای در اختیار داشته باشید. در حالت ایده آل ، نقل قول ها یا گزیده ها یا مبهم ها باید با قلم متفاوت از فونتی باشند که در آن نسخه بدنه نوشته شده است.

زیرنویس تصاویر

این موارد باید به شکلی نوشته شود که تصویر مورد استفاده در مقاله را تکمیل کند. یک عنوان باید یک تصویر را توصیف کند و باید در حالت ایده آل بلافاصله در زیر تصویر قرار گیرد. اندازه فونت برای شرح تصاویر می تواند برابر با فونت باشد که در آن نسخه بدنه نوشته شده یا کمی کوچکتر از آن باشد.

سر بخش / رئیس در حال اجرا

هر مقاله مجله نیازی به سر در حال اجرا ندارد ، اما برخی این کار را انجام می دهند. این موارد معمولاً در صدر هر صفحه یک مجله قرار می گیرد و به خوانندگان کمک می کند تا به راحتی در یک مقاله حرکت کنند. یک سر در حال اجرا باید به گونه ای خلاقانه طراحی شود که خوب به نظر برسد ، زیرا تقریباً در تمام صفحات مجله وجود دارد و خواننده هر لحظه آن را می بیند. بنابراین ، باید از نظر بصری جذاب باشد.

فولیو

این باید به گونه ای طراحی شود که خواننده ای را که تقریباً در هر صفحه از یک مجله به آن نگاه می کند ، اذیت نشوید. این یک روش برای تنظیم برگه های مقالات در مجله شماست ، با چیدن آنها به روشی خاص. شما باید با احتیاط قدم بزنید مخصوصاً وقتی صفحات زیادی در مجله خود دارید که حاوی تصاویر کامل خونریزی هستند. اگر در این صفحات شاخ و برگ بگذارید ، یک خواننده می تواند اذیت شود.

جعبه کپی / پانل

این صندوق ها حاوی حقایق مهمی در رابطه با موضوع مقاله هستند که خواننده باید هنگام خواندن مقاله مجله از آن آگاهی داشته باشد. اینها می توانند از نظر آماری یا تاریخ یا هر ماهیتی واقعی باشند که از اهمیت بالایی برخوردار باشند و طول آنها کوتاه باشد. چنین داده هایی برای جلب توجه خواننده در یک جعبه قرار داده شده است. یک جعبه نیز می تواند عنوان اختصاصی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *