لوگو و آرم ایزومتریک

چکیده این مطلب: منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۹/۲۶

طراحی  ایزومتریک  یک شکل پیشرفته از طراحی مسطح محسوب می شود که در آن با استفاده از دستورات دو بعدی، یک طرح با نمای سه بعدی با فضای بیشتر و دید عمیق تر ایجاد می شود. آنچه که در طرح های ایزومتریک شاهد آن هستیم تنها یک فریب ساده با[…]

www.JavanehTeam.ir/?p=3073

طراحی  ایزومتریک  یک شکل پیشرفته از طراحی مسطح محسوب می شود که در آن با استفاده از دستورات دو بعدی، یک طرح با نمای سه بعدی با فضای بیشتر و دید عمیق تر ایجاد می شود.
آنچه که در طرح های ایزومتریک شاهد آن هستیم تنها یک فریب ساده با فرمول های ریاضیاتی محسوب می شود. اگر بخواهیم تعریف دقیق تری از طراحی ایزومتریک ارائه دهیم می توانیم بگوییم این سبک از طراحی در واقع ایجاد یک طرح سه بعدی در دو بعد یا به عبارتی ساده تر نمایشی دو بعدی از یک تصویر سه بعدی است. بنابراین این تصاویر واقعا سه بعدی نیستند و تنها سه بعدی به نظر می آیند. در نتیجه جای تعجب ندارد که این نوع طراحی در ایلوستریتور که یک نرم افزار گرافیک دو بعدی است انجام می شود.
قانون ۱۲۰ درجه در طراحی ایزومتریک
همانطور که می دانید طرح های ایزومتریک، طرح هایی هستند که زاویه دید نسبت به آنها از بالا و کنار است.
بر اساس مکعب بالا، اگر زاویه دید نسبت به طرحی ۱۲۰ درجه باشد آن طرح می توان یک طرح ایزومتریک محسوب شود. این زاویه نسب به محور های X, Z و Y در نظر گرفته می شود.

همانطور که می دانید یکی از کاربردهای بسیار مهم طرح های ایزومتریک نمایش ساده تر تصاویری است که در حالت مسطح (Flat) ممکن است پیام گنگ یا نامفهومی داشته باشند. به عبارتی دیگر یکی از اهداف طراحی ایزومتریک ایجاد تصاویر ساده اما عمیق است. بنابراین ایجاد عناصر و المان های اضافه می تواند موجب حواس پرتی بیننده و دور شدن از اصل ایزومتریک شود. در طراحی ایزومتریک همه چیز باید ساده و قابل درک باشد.

 

د طراحی تصاویر ایزومتریک کار چندان سختی نیست و تنها نیاز به تمرکز و تمرین بیشتر در این زمینه دارد. نیازی نیست از همان ابتدا به دنبال طراحی تصاویر پیچیده ای همچون نقشه های سه بعدی یا ساختمان های بزرگ باشید. می توانید از تایپوگرافی یا اینفوگرافی های ساده شروع کنید و با تمرین بیشتر و در نتیجه کسب تجربه بیشتر در این زمینه مسلط و حرفه ای تر شوید. نرم افزار ایلوستراتور هم میتواند خیلی به شما کمک نماید.

طراحی سایت سازگار با موبایل یا موبایل فرندلی و اثر آن روی رنکینگ

انواع قطع کتاب در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *