طراحی سایت سازگار با موبایل یا موبایل فرندلی و اثر آن روی رنکینگ

چکیده این مطلب: منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۹/۲۴

تا چند سال پیش گوگل و سایر موتورهای جستجو در رنکینگ سایت‌ها خیلی به موبایلی نبودن آن‌ها اهمیت نمی‌دانند. اما امروزه اوضاع تغییر کرده است. موتورهای جستجو نه تنها با موبایلی نبودن سایت کنار آمده‌اند بلکه وبسایت‌های فاقد این ویژگی را در نتایج جستجو حذف می‌کنند.
گوگل در به روز رسانی‌های خود در سال‌های اخیر موبایل فرندلی بودن را به عنوان فاکتوری مهم در رنکینگ طراحی وب سایت‌ها قرار داده است.

www.JavanehTeam.ir/?p=3064

تا چند سال پیش گوگل و سایر موتورهای جستجو خیلی به موبایلی نبودن سایت ها اهمیت نمی‌دانند. اما امروزه اوضاع تغییر کرده است. موتورهای جستجو نه تنها با موبایلی نبودن سایت کنار آمده‌اند بلکه اینگونه وبسایت‌ها را در نتایج جستجو حذف می کنند.

گوگل در به روز رسانی های خود در سال‌های اخیر موبایل فرندلی بودن را به عنوان فاکتوری در رنکینگ سایت‌ها قرار داده است.

مفهوم موبایل فرندلی

Image result for mobile friendly

تنظیم نمودن استایل صفحات سایت برای اپلیکیشن های موبایل و نیز صفحات طراحی سایت با یکدیگر را موبایل فرندلی بودن سایت می‌گویند. یعنی صفحات و نظم آن‌ها، متناسب با ابعاد صفحه موبایل یا تبلت به شکل چشم‌نوازی خود به خود تغییر کند. گوگل اعلام کرده که تاثیر موبایل فرندلی بودن از الگوریتم پاندا و پنگوئن نیز بیشتر است. امروزه بیش از ۵۰% جستجوهای انجام شده در گوگل به واسط موبایل به طراحی وب سایت ها انتقال می یابد در این راستای گوگل مفهوم موبایل فرندلی بودن را در اثرگذاری بالا در سئو سایت و رنکینگ طراحی وب سایت ها قرار داده است.

موبایل فرندلی در سئو سایت

Related image
طبق آنالیزهایی گوگل به سرعت لود صفحات طراحی سایت در موبایل تمرکز خاصی انجام نمی دهد و در واقع تنها به سئو موبایل و یا همان تنظیم نمودن قالب طراحی سایت که با موبایل و دیگر دستگاه ها سازگاری داشته باشد توجه می نماید. سرعت لود صفحه طراحی وب سایت معنای در ارزش گذاری و ارزیابی ارزش محتوای درج شده در صفحه طراحی وب سایت ندارد و الگوریتم موبایل گوگل ساختار متفاوتی را اجرا می نماید که در آن سایز کلمات، فاصله خطوط و لینک ها و دیگر آیتم ها مورد تحلیل قرار می گیرد. گزارشاتی که به وب مستر طراحی سایت ها ارسال می شود بیانگر وجود الگوریتم و ساختار خاص برای موبایل می باشد که اثرگذاری بسیاری را در بهینه سازی سایت اعمال می نماید.

کاربرد فضای خالی در طراحی متن

لوگو و آرم ایزومتریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *