صفحه آرایی چیست؟ آشنایی اجمالی با این حرفه

چکیده این مطلب: منتشر شده در تاریخ: ۹۶/۰۸/۱۳

صفحه آرایی، هنر چیدن حروف و جملات در کنار هم است، یک صفحه آرا در زمان کار، مشتری را در برابر خود تصور می‌کند. صفحه آرا باید خواننده را به پیگیری و خواندن ترغیب کند. این مهارت با تمرین مداوم و شناخت مخاطب محقق می‌شود.

www.JavanehTeam.ir/?p=641

صفحه آرایی، هنر چیدن حروف و جملات در کنار هم است، یک صفحه آرا در زمان کار، مشتری را در برابر خود تصور می‌کند.  صفحه آرا باید خواننده را به پیگیری و خواندن ترغیب کند.  این مهارت با تمرین مداوم و شناخت مخاطب محقق می‌شود.

صفحه آرایی و یا لی اوت در زبان انگلیسی ،شاخه ایی از هنرهای گرافیک است که موضوع آن ایجاد روابط مناسب و موزون بصری در عناصر نوشتاری و تصویری و فضای خالی در فضای مورد نظر می باشد.

پیشینه صفحه آرایی در ایران،به گذشته بسیار دور یعنی زمانی که سومری ها بر روی لوحه های گلی مفاهیم مرتبط با یکدیگر را می نوشتند،باز می گردد.سپس از پوست برخی حیوانات برای تولید کتاب استفاده می کردند و پس از آن کتاب های کاغذی رایج می شود. روش هایی که اکنون،در ایران،برای تولید مطبوعات رایج است بر گرفته از کشورهای پیشرفته ی صنعتی است که گریزی از آن نیست و زیانی هم ندارد.

در حال حاضر صفحه آرایی، توسط کامپیوتر و برنامه های مایکروسافت ورد(word)، ادوبی ایندیزاین (Adobe InDesign) و.. استفاده میشود.

شما برای صفحه آرایی، کدام برنامه را می پسندید؟

 

آموزش نکات کلی صفحه آرایی کتاب

طراحی سایت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *