شرکت اپل shazam را با قیمت ۴۰۰ میلیون دلار تصاحب کرد

چکیده این مطلب: منتشر شده در تاریخ: ۹۶/۰۹/۲۱

پس از گذشت یک هفته از شایعات مربوط به تلاش اپل برای خرید یکی از اپلیکیشن های تشخیص صدا، خبرهای جدید تایید کردند که اپل شازم را خریده است.

www.JavanehTeam.ir/?p=2103

پس از گذشت یک هفته از شایعات مربوط به تلاش اپل برای خرید یکی از اپلیکیشن های تشخیص صدا، خبرهای جدید تایید کردند که اپل شازم را خریده است.

خبر تصاحب این اپلیکیشن توسط اهالی کوپرتینو روز گذشته به طور رسمی تایید شد. گزارش های اولیه توسط وب سایت TechCrunch منتشر شده بودند و ادعا می‌کردند که اپل شازم را با ارزش ۴۰۰ میلیون دلار تصاحب کرده است.

Shazam اپلیکیشن تشخیص صدا است که از طریق دریافت صدای موسیقی، فیلم، سریال و تبلیغات تلویزیونی می‌تواند هویت آنها را تشخیص دهد.

یکی از سخنگویان اپل به تازگی اعلام کرده که اپل شازم و خلاقیت تیم توسعه دهنده آن را تحسین می‌کند و به پیوستن آنها به این شرکت افتخار می‌کند. اهالی کوپرتینو می‌توانند با ترکیب شازم و سرویس Apple Music تجربه ای متفاوت و منحصر به فرد را به کاربران ارائه دهند.

سخنگوی شازم نیز اعلام کرد:

شازم یکی از اپلیکیشن های پر استفاده در دنیا است. ما علاقه زیادی به صدها میلیون کاربر این اپلیکیشن داریم و حالا این اپلیکیشن خانه جدید خود را پیدا کرده است.

درآمد شازم در اوایل سال ۲۰۱۵ تا یک میلیارد دلار افزایش یافت با این حال این اپلیکیشن دوران سختی را تجربه کرد که در نهایت درآمد این اپلیکیشن به ۵۴ میلیون دلار در اواخر سال ۲۰۱۶ رسید.

شازم با وجود درآمد پایین، کمک زیادی به اپل و سرویس پخش موسیقی این شرکت می‌کند. البته شازم گزینه های دیگری برای همکاری دارد. بر همین اساس اگر اپل نتواند شازم را به همراه اپل موزیک همگام سازی کند، توسعه دهندگان این اپلیکیشن هنوز گزینه همکاری با اسپاتیفای را پیش رو خواهند داشت.

شازم همچنین می‌تواند به دستیار هوشمند صوتی سیری کمک کند تا در تشخیص موسیقی و صدا از دستیار هوشمند گوگل عقب نماند. اپل همچنین می‌خواهد از این اپلیکیشن برای بهبود تجربه واقعیت افزوده نیز استفاده کند و با سرویس گوگل لنز رقابت کند.

شارژ گوشی اندرویدی به صورت وایرلس (wireless charger)

قابلیت جدید گوگل مپ برای اتوبوس و متروسواران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *