تفاوت بین چاپ افست و دیجیتال

چکیده این مطلب: منتشر شده در تاریخ: ۹۹/۰۱/۰۸

برای مشتریان چاپی آینده ، تفاوت بین چاپ افست و چاپ دیجیتال در این است که چاپ دیجیتال برای چاپ کوتاه مدت مناسب است (یعنی با شروع از یک نسخه تک) و چاپ افست برای چاپ با حجم بالاتر مناسب تر است (یعنی شروع می شود اقتصادی ۲،۰۰۰+ یکسان). نسخه)

www.JavanehTeam.ir/?p=3480

برای مشتریان چاپی آینده ، تفاوت بین چاپ افست و چاپ دیجیتال در این است که چاپ دیجیتال برای چاپ کوتاه مدت مناسب است (یعنی با شروع از یک نسخه تک) و چاپ افست برای چاپ با حجم بالاتر مناسب تر است (یعنی شروع می شود اقتصادی ۲،۰۰۰+ یکسان). نسخه)

هر دو نوع چاپ محصولات چاپی تولید می کنند که از نظر کیفیت بسیار بالا و مناسب برای چاپ با کیفیت حرفه ای برای مشاغل هستند. مهمترین فاکتورهایی که باعث می شوند مشتریان یکی دیگر از موارد دیگر را انتخاب کنند ، معمولاً حجم پروژه چاپ و نیاز پروژه طاقچه است.

تفاوت های دیگری وجود دارد – از جمله قابلیت های رنگ و اندازه ورق که بین چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال متفاوت است. دریابید که این اختلافات چیست و به عنوان مربوط به خرید چاپ است!

فن آوری های مختلف مورد استفاده در چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال

تفاوت تکنولوژیکی بین چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال در نحوه انتقال تصاویر به کاغذ است. این تفاوت است که بر صرفه اقتصادی کارکردن این ماشین آلات تأثیر می گذارد و این تفاوت در هزینه به مشتری چاپ منتقل می شود.

چاپ افست از صفحات فلزی اچ شده استفاده می کند که جوهر را روی یک کاغذ می چسباند. تنظیمات چاپ افست به طور کلی زمان بیشتری و پرهزینه تر از چاپ دیجیتال است. صفحات فلزی – یک صفحه به ازای هر رنگی که مورد استفاده قرار می گیرد – باید بکشند و روی غلطک هایی که جوهر را روی کاغذ منتقل می کنند ، اعمال شود. سپس ، مطبوعات باید چند دقیقه روی ورق های “ضایعات” کاغذ کار کنند تا صفحات به درستی آغشته شوند. مانند برگه های “گرم” که در آخر دور می شوند فکر کنید.
از طرف دیگر ، چاپ دیجیتال از غلطک های الکترواستاتیک به نام “طبل” استفاده می کند تا تونر را روی کاغذ بمالد. طبل ها – یک بار دیگر ، در هر رنگ چاپ شده – از یک بار الکترواستاتیک استفاده می کنند که تونر را به شکل چگالی تونر جذب می کند. سپس تونر روی ورق قرار داده شده و سپس با استفاده از یک واحد با گرما بالا روی کاغذ ذوب می شود.
چاپ دیجیتال به راحتی می تواند یک برگه یا یک نسخه از یک جزوه با حداقل تنظیم را چاپ کند. با این حال ، چاپ افست به مقدار قابل توجهی زمان و مواد تنظیم بیشتری نیاز دارد. جوهر و هر برگه ای که از مطبوعات جبران شده خارج می شود در واقع ارزان تر از دستگاه چاپ دیجیتال است ، اما پس انداز فقط در صورتی حس می شود که کار چاپ در حجم کافی بالا باشد.

همچنین — تعداد نسخه هایی است که شمارش می شود. نه تعداد کل ورق ها. افست فقط با ایجاد چند هزار نسخه از همان برگه معقول می شود. به عنوان مثال ، اگر شما در حال چاپ ۵۰۰ نسخه از کاتالوگ هستید که ۱۰۰ صفحه طول دارد ، شما ۵۰،۰۰۰ صفحه چاپ می کنید اما فقط ۵۰۰ نسخه. این واجد شرایط “چاپ کوتاه مدت” می باشد. (افست معنی ندارد زیرا هر ورق به ساخت صفحه خود نیاز دارد.)

امروزه اکثر مشاغل انجام محتوای چاپ مکرر ، سریع و مداوم را برای چاپ دیجیتال انتخاب می کنند. از طرف دیگر ، مشاغلی که حجم چاپ می کنند و محتوای خود را تغییر نمی دهند ، غالباً برای چاپ افست انتخاب می کنند.

بنابراین دوباره – حجم چاپ یک تفاوت اساسی بین چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال است.

تفاوت های دیگر بین چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال

چند تفاوت دیگر وجود دارد که در هنگام خرید مشتری برای چاپ خدمات ، چاپ را نشان می دهد.

اولین مورد از این تفاوت ها اندازه ورق است.

چاپ دیجیتالی به طور معمول دارای اندازه ورق های کوچکتر است – به طور معمول ۱۹ ورق با بعضی از دستگاه ها تا ۲۹ “ چاپ افست از طرف دیگر ، مطبوعاتی را با ورق های ۲۹ و ۴۰ اینچی اجرا می کند. این افزایش اندازه گاهی اوقات امکان چاپ برخی از انواع را فراهم می کند که در ورق های کوچکتر امکان پذیر نیست. برخی از نمونه ها شامل پوسترها ، کتابهایی که به پوشش های بزرگ نیاز دارند ، و انواع خاصی از بروشورها.

وقتی اندازه چاپ بعدی مهم است ، اما حجم چاپ شایسته استفاده از پرس افست نیست ، مشتریان اغلب برای چاپ کوتاه مدت به چاپگرهای با فرمت گسترده دیجیتال روی می آورند. مواردی از چاپ با فرمت گسترده وجود دارد که نمی توان در دستگاههای دیجیتال با قالبهای گسترده انجام داد – مانند انواع خاصی از سطوح چاپی مانند مواد بسته بندی ، پلاستیک و غیره.

دومین تفاوت در نمایانگر رنگ است.

هر قطعه تجهیزات چاپ تفسیرها و کنترلهای کمی متفاوت در مورد نحوه استفاده رنگها بر روی یک صفحه ارائه می دهد. پرسهای افست می توانند کنترل های خاصی از رنگ ارائه دهند که از چاپ دیجیتال برتری دارند. به عنوان مثال ، چاپ رنگ های Pantone (یک سیستم مدیریت رنگ) روی پرس های افست دقیق تر است زیرا در واقع از جوهر Pantone استفاده می کنند. این مهم است که به طور معمول برای مارک های بزرگ شرکت های بزرگ که برای آن ثبات رنگ ارزش قابل توجهی پول دارد ارزش دارد.

سوم این اختلافات این است که مطبوعات دیجیتال برای پروژه های سریع چرخش بطور قابل توجهی ارزان تر هستند.

چاپ دیجیتالی زمان چرخش باورنکردنی را ارائه می دهد زیرا زمان تنظیم قابل توجهی کوچکتر است. فروشگاه هایی که به خوبی چاپ دیجیتال را انجام می دهند می توانند چاپ یک روز و روز بعد را بسیار کارآمدتر و ارزانتر از فروشگاه هایی با چاپ افست ارائه دهند. به عنوان مثال ، معقول است که پروژه ای را بر روی چندین پرس دیجیتالی قرار دهید که نیاز به حداقل تنظیم دارند. از طرف دیگر ، پرتاب کردن آن بر روی چندین پرس افست نیاز به چندین صفحه و زمان برای جوهر کردن مناسب صفحات دارد.

آشنایی با فرآیند کلی تولید کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *