اهمیت کارت ویزیت تدریس خصوصی

چکیده این مطلب: منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۹/۲۱

یکی از موارد مهم برای معرفی خود و تبلیغ تدریس خصوصی، کارت ویزیت می‌باشد. کارت ویزیت جزء ارکان هر کسب و کاری هست و اگر معلم یا دانشجویی کارت ویزیت نداشته باشد احتمالا در تبلیغ و پیشرفت کارش دچار مشکل خواهد شد.
در این جا چند نکته را که پیش از چاپ کارت ویزیت به آن دقت کنید، بیان میکنیم

www.JavanehTeam.ir/?p=3041

با افزایش علاقه خانواده ها برای آموزشهای فوق برنامه و خارج از مدرسه، بازار آموزشگاه های مختلف نظیر زبان، رشته های ورزشی، هوش، ریاضی، موسیقی، طراحی و… خیلی شلوغ شده است. و بسیاری از دانشجویان و هنرمندان به کسب درآمد از طریق تدریس در حوزه های مربوط به خود، مشغول هستند.

یکی از موارد مهم برای معرفی خود و تبلیغ تدریس خصوصی، کارت ویزیت می باشد. کارت ویزیت جزء ارکان هر کسب و کاری هست و اگر معلم و یا دانشجویی کارت ویزیت نداشته باشد احتمالا در تبلیغ و پیشرفت کارش دچار مشکل خواهد شد.
در این جا چند نکته را که پیش از چاپ کارت ویزیت به آن دقت کنید، بیان میکنیم:

 • از فونت های مناسب استفاده کنید، مراقب باشید طراح از فونت ها ناخوانا و عجیب و غریب استفاده نکند.
 • از لوگو مناسب که برای تدریس رشته خود تهیه کردید استفاده کنید،لوگو شما هویت شماست. در طراحی آن و جانمایی در کارت ویزیت دقت کنید.
 • حتما اطلاعاتی از قبیل نام درس، اسم وفامیل و رشته تحصیلی خودتان، اطلاعات تماس، آدرس وب سایت و ایمیل، و … را در کارت ویزیت قید نمایید.
 • شاید به عنوان یک معلم خصوصی هنوز جا و مکان مشخصی نداشته باشید. برخلاف پزشکها و وکلا و بازرگانان. اما در عوض شما می توانید از دانشگاه محل تحصیل خود یا کتابخانه یا اماکن فرهنگی بزرگ به عنوان مکان اولیه برای ملاقات و تبلیغ استفاده کنید.
 • حتما در شبکه های مجازی فعالیتها و جزییاتی بیشتری از کارهای خود را قرار دهید و در کارت ویزیت آدرس آنها را وارد کنید.
 • تمایز و خلاقیت را در کارت ویزیت فراموش نکنید، همواره از طراحتان بخواهید طرحی بزند که درمیان مابقی کارت ها متمایز باشد.
 • از کاغذ و نوع مناسب استفاده کنید، مراقب باشید بخاطر مقداری تفاوت قیمت کارت های ارزان و نامرغوب را انتخاب نکنید. معمولاً استفاده از لمینت و کارت های محکم پسندیده تر می باشد.
 • از رنگ مناسب استفاده کنید، البته حتما قبل از سفارش طراحی، مقداری درباره روانشناسی رنگ ها مطالعه کنید. این نکته را فراموش نکنید زیبایی در سادگی می باشد. کارت ویزیت خودتان را زیادی شلوغ نکنید.
 • می توانید از QR-Code نیز در کارتتان استفاده کنید، این بارکد می تواند اطلاعات زیادی را به مخاطب بدهد
 • برخی از افراد در کارت ویزیت عکس خود را هم می گذارند، این امر نیز نامطلوب نیست و بستگی به سلیقه فرد دارد.
 • و نکته آخر پیش از اینکه کارت طراحی شده را برای چاپ بفرستید، برای نمونه یک پرینت رنگی بگیرید تا مطمئن بشید همه چیز سرجای خودش هست زیرا خیلی وقتها ممکن است آن چیزی که در صفحه مانیتور می بینید با واقعیت چاپی متفاوت باشد.

قیمت چاپ یک کتاب چقدر تمام می‌شود؟

کاربرد فضای خالی در طراحی متن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *